Босна показа мускули преди гостуването на България

Отборът на Босна и Херцеговина постави успешен старт на похода си към класиране за Световното първенство по баскетбол през 2023-а. Баскетболистите на Ведран Боснич демонстрираха добре познатия си характер, за да обърнат Чехия от 14-точково изоставане след 97:90 (17:23, 27:33, 31:11, 22:23) в Сараево.

Чехите бяха господари на паркета в босненската столица през първото полувреме, като преднината им на няколко пъти достигаше двуцифрените размери. Всичко за гостите се обърка в третата четвърт, която бе спечелена от Босна и Херцеговина с разрушителното 31:11, а в последната част ключови стрелби на Един Атич и Амар Гегич не позволиха на Чехия дори да си помечтае за победата, която отиде в ръцете на домакините след 97:90.

Звездата на Босна Джанан Муса завърши с 21 точки за успеха на своя тим. Амар Гегич добави още 20 точки и 5 борби, Емир Сюлейманович остана с 15 точки, а Миралем Халилович и Джон Робърсън се разписаха съответно с по 12 и 11 точки.

Давид Йелинек приключи с 31 точки за Чехия, които обаче се оказаха недостатъчни за неговия отбор. Ондрей Шехнал вкара 16 точки, Томаш Кизлинк се разписа с 13, а Яромир Бохачик завърши с 10 точки.

Във временно класиране в група "F" Литва и Босна и Херцеговина повеждат колоната с по 1 победа, докато трети и четвърти са Чехия и България с по 1 поражение. В понеделник босненците гостуват на "лъвовете" в Ботевград.