Уникс Казан взе своето в Сърбия

Уникс Казан се наложи с 98:78 (26:16, 21:23, 29:18, 22:21) над Цървена звезда като гост в мач от 12 кръг на Евролигата. Руският тим е с баланс 7-5, а сръбският гранд има 4 победи и 8 загуби в сметката си от началото на сезона.

Срещата в Белград започна добре за гостите, които след 10 минути игра успяха да си осигурят комфортен аванс от 10 точки (26:16), който обаче до почивката домакините стопиха на 8 точки. След нея баскетболистите на Уникс продължиха доминацията си на паркета и преди заключителната част вече водеха с 19 точки. В последните минути на мача те просто задържаха разликата и дори прибавиха още една точка.

За Уникс най-резултатен беше Джон Браун с 18 точки, а по 17 точки вкараха Марио Хезоня и Айзея Канън.

Остин Холис се разписа с 15 точки за Цървена звезда, а 13 добави Нейт Уолтърс.

Снимка: euroleague.net