АЛБА удържа Макаби, за да спре пропадането си в Евролигата

Отборът на АЛБА (Берлин) най-сетне успя да си поеме глътка въздух, след като сложи край на серията си от четири поредни мача без победа в Евролигата. Баскетболистите на Израел Гонзалес спечелиха трудното си домакинство на Макаби (Тел Авив) с 91:86 (21:17, 24:18, 20:23, 26:28) пред 4000 зрители в "Мерцедес-Бенц Арена" в германската столица.

Въпреки че се намираха в криза преди двубоя, "албатросите" не си позволиха лошата форма да попречи отново на представянето им и чрез солидно представяне в първото полувреме си заслужиха аванс от 10 точки при 45:35. През вторите 20 минути Макаби започна методично да намалява пасива си, като най-малката разлика, до която израелците успяха да се докопат от своя съперник, бе 2 точки при 78:76 и оставащи малко под 4 минути от последната четвърт. АЛБА обаче не си позволи нито грам невнимание и чрез тройки на Йовел Зоосман и Маркус Ериксон плюс ключови стрелби на Маодо Ло успя да триумфира след 91:85.

Маркус Ериксон поведе колоната за победителите с 19 точки при 5/8 стрелба от тройката. Крист Кумадже добави още 12 точки и 5 борби за 10 минути в игра, а Маодо Ло бе полезен с още 11 точки и 5 овладени топки.

За Макаби, който допуска второ поредно поражение след това от Александър Везенков и Олимпиакос миналата седмица, най-резултатен бе Скоти Уилбекин с 22 точки и 5 асистенции. Анте Жижич добави 17 точки и 6 борби, Дерик Уилямс завърши с 15 точки, а Джеймс Нънали се отчете с 10 точки, 5 борби и 5 асистенции.

С победата АЛБА се изкачва до 14-ата позиция във временното класиране с баланс от 4 победи и 8 загуби. Макаби пък засега е на 6-о място със 7 успеха и 5 поражения от началото на сезона.