Мидтиланд шокира Брага в края и се върна в битката за елиминациите

Датският Мидтиланд шокира Брага в двубой от предпоследния кръг на битките в група F на Лига Европа, след като надви португалците с 3:2 у дома.

Така лидер в потока, в който е и родния шампион Лудогорец, е Цървена звезда с 10 точки, следван от Брага с 9, Мидтиланд - 8, а на дъното е Лудогорец с 1. Така съдбата на първото място ще се реши в последните мачове от групата на 9 декември, когато Брага приема Цървена звезда, а Мидтиланд гостува в Разград

Португалският тим излезе като фаворит срещу Мидтиланд, но датчаните се оказаха непримирими. Още във втората минута Ерик Святченко даде аванс на домакините, но в края на полувремето Рикардо Орта изравни. Второто полувреме започна като първото - с ранен гол на домакините, а негов автор стана Исаксен в 48-ата. Развръзката настъпи в края на двубоя.

В 85-ата Галено изравни, за да се стигне до третата минута на добавеното време, когато Евандер донесе победата на Мидтиланд от дузпа. Така датчаните нанесоха втора загуба на Брага в последните 13 мача във всички турнири и свали “архиепископите” от върха във временното класиране.

В последния кръг Мидтиланд гостува на Лудогорец и може да се класира в плейофите с победа, тъй като Брага и Цървена звезда играят помежду си в Португалия.