Анадолу Ефес триумфира в дербито с Фенербахче след една четвърт брилянтност от Ларкин и Мицич

Отборът на Анадолу Ефес продължава да се издига в класирането на Евролигата, след като тази вечер регистрира четвъртата си поредна победа в турнира на богатите. Баскетболистите на Ергин Атаман се възстановиха от двуцифрено изоставане в последната четвърт, за да си тръгнат с победа от турското дерби с Фенербахче след 89:84 (20:18, 16:23, 20:26, 33:17) в Истанбул. Мачът бе част от програмата на 12-ия кръг в Евролигата.

Звездното дуо на европейските шампиони Шейн Ларкин и Василие Мицич беше главно действащо лице през последната четвърт, в която Ефес се намираха назад в резултата с 12 точки при 60:72. Двамата обаче изведоха тима си към успеха, след като бяха отговорни с кош или асистенция за 27 от 33-те точки на Анадолу в заключителния период.

Иначе, Фенербахче показа добра игра през първите 30 минути, като постепенно момчетата на Саша Джорджевич си осигуриха двуцифрен аванс на старта на финалния период. В него обаче домакините не бяха достатъчно убедителни в офанзивен план, а в защита нямаха противодействие на Ларкин и Мицич, за да се стигне до поредния разочароващ резултат за "фенерите" през настоящия сезон.

Шейн Ларкин поведе колоната за Анадолу със своите 25 точки и 7 асистенции при 8/12 стрелба от игра. Тибор Плайс добави още 17 точки, а Василие Мицич приключи с 14.

Марайъл Шайок бе топреализатор за "жълто-черните" с 18 точки. Нандо Де Коло реализира още 14 плюс 5 борби и 5 асистенции, Ян Весели се разписа с 13 точки, а Пиерия Хенри остана с 10 точки.

В класирането Анадолу Ефес вече е на 10-о място с баланс от 6 победи и 6 загуби, докато Фенербахче е чак 16-и със само 3 успеха и цели 9 поражения.