Селтик не издържа и приключи с Лига Европа, Леверкузен и Бетис продължават напред

Селтик водеше с 2:1 при гостуването си на Леверкузен 8 минути преди края, но германците стигнаха до обрат и спечелиха с 3:2. Този резултат означава, че "детелините" нямат шанс да продължат в турнира. "Аспирините" са първи в група G и имат преднина от 3 точки пред втория Бетис, който също си осигури класиране на 1/16-финалите. Испанците спечелиха с 2:0 домакинството си на Ференцварош след голове на Теийо (5) и Сержи Каналес (52).

Селтик, който загуби с 0:4 от Леверкузен в Глазгоу, се представи далеч по-добре, но това не бе достатъчно. Шотландците бяха тръгнали към първа победа в Германия, въпреки се оказаха догонващи в 16-ата минута. Тогава Роберт Андрих откри резултата след удар с глава. Попадението дойде логично след начален натиск на домакините, а ситуацията бе втората, при която Андрих бе оставен непокрит да стреля с глава, като при първата прати топката над вратата.

"Детелините" отговориха отлично, започнаха да владеят топката повече и да пресират, но трудно стигаха до положения. Пет минути преди почивката те отправиха първия си удар към вратата и той доведе до гол. След опасно центриране се стигна до дузпа, която Йосип Юранович реализира за 1:1. Селтик се размина с получаване на нов гол като по чудо. Диаби нанесе мощен удар, топката се удари в гредата, а Виртц също нацели гредата при добавката.

В началото на втората част Джо Харт направи страхотно двойно спасяване , за да запази резултата. Бившият английски национал започна и атаката за следващия гол, който бе във вратата на домакините. Отлична комбинация завърши с подаване на Киого към Жота, който изведе Селтик напред. След това развитие шотландците се дръпнаха назад, за да пазят преднината си, а Леверкузен натисна. Харт направи още две спасявания, но нямаше какво да направи в 82-ата минута, когато отново Андрих го преодоля. "Аспирините" продължиха да атакуват и Диаби вкара нов гол 3 минути преди края, който донесе победата на Байер.