Уест Хам е безкомпромисен в Лига Европа

Уест Хам си гарантира първото място в група "Н" на Лига Европа, след като победи с 2:0 като гост Рапид Виена и събра 13 точки от петте си мача в турнира до момента. Андрий Ярмоленко (40') и Марк Нобъл (45'-дузпа) донесоха четвъртия успех на "чуковете" в групата и оставиха Уест Хам на шест точки пред втория Динамо Загреб, който по същото време завърши 1:1 с Генк.

Дайвид Мойс бе направил осем промени в сравнение с последния мач на "чуковете" в Премиър лийг. Алфонс Ареола започна на вратата. Артур Масуаку, Иса Диоп и Владимир Цоуфал започнаха в защита, а Марк Нобъл, Никола Влашич и Андрий Ярмоленкко също бяха титуляри.

В самото начало Боуен пропусна добра възможност да открие резултата, неуспявайки отблизо да засече точно центриране на Масуаку. Малко по-късно и Влашич стреля над напречната греда.

В 21-вата минута Рапид също показа зъби в атака, но Фунтас стреля на сантиметри над вратата.

Уест Хам взе преднина пет минути преди почивката, когато Ярмоленко засече с глава центриране на Лансини отляво. В добавеното време "чуковете" получиха дузпа след нарушение на Хофман срещу Ярмоленко. Капитанът Марк Нобъл изпълни точно наказателния удар за 0:2.

След почивката Боуен и Ярмоленко пропуснаха добри възможности да увеличат преднината на Уест Хам.

В другия мач Динамо Загреб не успя да победи Генк на свой терен и да си подсигури втората позиция. Лука Менало даде преднина на домакините в 35-ата минута, но в добавеното време на първата част Ике Огбо изравни за Генк. Така разликата между двата отбора остава две точки. В последния кръг Динамо Загреб гостува на Уест Хам, докато Генк приема Рапид Виена.