Уил Клайбърн развинти Байерн и донесе важна победа на ЦСКА (Москва)

Баскетболният отбор на ЦСКА (Москва) постигна втората си поредна и общо седма победа през настоящия сезон в Евролигата. Тимът на Димитрис Итудис се наложи със 77:74 (18:24, 14:17, 24:16, 21:17) над Байерн (Мюнхен) в драматичен сблъсък от програмата на 12-ия кръг в най-престижния турнир на Стария континент.

Баварците контролираха събитията на паркета в “Мегаспорт Арена” през първото полувреме и закономерно си извоюваха аванс от 13 точки в началото на третата четвърт, главно благодарение на безупречния Дарън Хилиърд, който имаше 18 точки само през първото полувреме.

Баскетболистите на Андреа Тринкиери обаче не успяха да запазят концентрация през второто полувреме и ЦСКА намери начин не само да се завърне в мача, но и да поведе в резултата след тройка на Уил Клайбърн за 70:69. Именно тази стрелба постави началото на наказателната акция на американския реализатор, който осигури успеха на своя тим, реализирайки последните 10 точки на московци в мача.

Уил Клайбърн завърши със 17 точки и 5 борби за победата на ЦСКА. Торнике Шенгелия, Йоханес Фойтман и Алексей Швед добавиха по още 12 точки, а Даниел Хакет се разписа с 10 точки.

Дарън Хилиърд бе над всички за Байерн с 28 точки и 5 борби при 6/10 от далечно разстояние. Дешон Томас вкара още 17 точки за селекцията на Андреа Тринкиери.

С победата ЦСКА (Москва) се изкачва до седмата позиция във временното класиране с баланс от 7 победи и 5 загуби. Байерн вече е на 12-о място с 5 успеха и 7 поражения.