Сръбкиня спря победната серия на Шиникова в Дубай

Българката Изабелла Шиникова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Дубай (ОАЕ) с награден фонд от 100 хиляди долара и гостоприемство. Квалификантката Шиникова загуби от номер 138 в световната ранглиста Александра Крунич от Сърбия с 1:6, 2:6 за час игра, след като допусна пет пробива.

По пътя си до четвъртфиналите българката записа четири поредни победи - по две в квалификациите и в основната схема. Така тя си осигури 2573 долара и 34 точки за класацията на WТА, в която е 256-а.

След великолепното си представяне Шиникова ще се изкачи до №233 в световната ранглиста. Така тя си осигури участие в квалификациите на Откритото първенство на Австралия.

Крунич, която е достигала до 39-ото място в световната ранглиста, постигна трета победа в три мача на сингъл помежду им.