Лига Европа: Победи за Лестър и Рейнджърс, Селтик отпадна (резултати)

В Лига Европа се изигра предпоследният кръг от груповата фаза и вече доста от участниците в следващата фаза са ясни. Българският шампион Лудогорец загуби и малките шансове да продължи напред след четвъртата си загуба в група F. Разградчани отстъпиха с 0:1 на Цървена звезда в Белград и ще завършат на последно място в групата. Португалския Брага загуби от Мидтиланд с 2:3 и това позволи на Звезда да излезе на първото място, като трите отбора ще се борят за първите две места последния кръг.

Английският Лестър си отмъсти на Легия за загубата в Полша. "Лисиците" спечелиха с 3:1 и излязоха на първо място в група С, а Спартак (Москва) победи Наполи с 2:1. В група А Лион си бе осигурил първото място, но спечели с 3:1 при гостуването си на Брьондби. Рейнджърс пък си гарантира втората позиция след успех с 2:0 над Спарта (Прага).

В група В Монако продължава напред, след като спечели с 2:1 домакинството си на Реал Сосиедад. ПСВ Айндховен изпревари испанците след 2:0 над Щурм, но в последния кръг гостува в Сан Себастиан, а разликата между двата отбора е две точки. В група G Байер Леверкузен победи Селтик с 3:2 и си осигури продължаване напред. Шотландците водеха 8 минути преди края, но загубиха и отпаднаха от турнира. Втори в тази група е Бетис.