Спортинг спечели директния сблъсък с Дортмунд и ще играе на 1/8-финал

Португалският първенец Спортинг (Лисабон) постигна ценен успех с 3:1 при домакинството си на Борусия (Дортмунд) в двубой от група С на Шампионската лига. По този начин „лъвовете“ си гарантираха участие в 1/8-финалите на турнира.

В 30-ата минута Педро Гонсалвеш се възползва от грешка в противниковата защита и откри резултата в полза на домакините. Девет минути по-късно именно той удвои тяхната преднина с шут от дъгата на наказателното поле. В 74-ата Емре Джан беше изгонен с директен червен картон и „жълто-черните“ останаха с човек по-малко на терена. В 81-ата лисабонци получиха правото да изпълнят дузпа след фал на резервата Дан-Аксел Загаду срещу Паулиньо. Гонсалвеш можеше да оформи своя хеттрик, но Грегор Кобел изби удара му от бялата точка. Педро Поро обаче дотича и направи успешна добавка с глава за 3:0. В добавеното време все пак Донийл Мален успя да отбележи почетното попадение за гостите.

Така Спортинг събра 9 точки в актива си и това е достатъчно, за да се класира за елиминациите като втори в групата. Борусия е с 6 спечелени пункта на третата позиция, като не може да задмине днешния си съперник заради по-лошата си статистика в преките двубои помежду им. На „Сигнал Идуна Парк“ те победиха португалците само с 1:0.