Казанлък Волей отпадна от "Чалъндж къп" след "златен" гейм

Отборът на Казанлък Волей отпадна третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Момичетата на Атанас Петров паднаха като гости на словашкия ВП УКФ (Нитра) с 1:3 (22:25, 25:21, 21:25, 16:25) в среща-реванш от 1/16-финалите, играна тази вечер.

Така след победата за Казанлък с 3:0 в първия мач преди седмица, се стигна до т.нар. "златен" гейм. И в него "розите" паднаха с 9:15, с което приключиха евроучастието си.

Превъзходството на домакините от Нитра беше през целия мач в атака, докато Казанлък не успя да им се противопостави успешно. В решителния "златен" гейм словашките волейболистки поведоха със 7:4 и 11:6, за да се поздравят с крайната победа след 15:9.

Най-резултатна за Казанлък Волей стана Селин Салим с 14 точки (4 блока и 27% ефективност в атака), а Мария Кривошийска завърши с 13 точки (4 аса и 50% ефективност в атака).

За домакините от Нитра Романа Худецова (3 аса, 38% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) и Бианка Боднарова (2 аса, 44% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) реализираха 20 и 19 точки за победата.

ВП УКФ (НИТРА, СЛОВАКИЯ) - КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ (КАЗАНЛЪК, БЪЛГАРИЯ) 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:16); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 15:9

НИТРА: Каролин Диаш Годой 15, Ванеса Тайс Де Оливейра Силва 7, Бианка Боднарова 19, Романа Худецова 20, Виктория Крайчирова 8, Ана Флавиа Да Мата Галвао 5 - Михаела Шпанкова-либеро (Зузана Конарова, Никол Кубова)

Старши треньор: ФРАНТИШЕК БОКАЙ

КАЗАНЛЪК: Йоанна Божилова 2, Селин Салим 14, Никол Дулева 9, Кристина Йорданова 12, Мария Кривошийска 13, Никол Пейчинова 8 - Даниела Терра Гимараеш-либеро (Христина Пеева, Мариела Салиева, Симона Анастасова, Ивайла Чавдарова, Александра Терзиева-либеро)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.