Аякс си гарантира първото място в групата след обрат в Истанбул, Алер пише история

Аякс си гарантира първото място в група "С" на Шампионската лига, след като победи с 2:1 Бешикташ като гост и с 15 точки е недостижим на върха. Домакините поведоха с гол от дузпа на Рашид Гезал, но осмото и деветото попадение на Себастиан Алер в Шампионската лига през този сезон донесоха пълен обрат на тима на Ерик тен Хаг. Бешикташ остава без нито една точка, а по-късно тази вечер Спортинг и Борусия (Дортмунд) излизат в директна битка за второто място.

Двата отбора изиграха сравнително равностойно първо полувреме, в което имаше шансове и пред двете врати, но домакините взеха предимство благодарение на гол от дузпа на Рашид Гезал. Наказателният удар бе отсъден след намесата на ВАР заради игра с ръка в наказателното поле на Нусаир Мазрауи. Онана хвана ъгъла, но нямаше шанс, тъй като ударът бе силен и средновисок.

Дарами имаше добър шанс да изравни в 26-ата минута, след като се освободи добре и стреля, но Гюнок изби.

Една добра контраатака на Бешикташ можеше да доведе до втори гол в полза на домакините, но Онана спаси с крак. Това се случи три минути преди края на първото полувреме.

За началото на втората част в игра за Аякс се появи Себастиан Алер. Именно французинът изравни резултата в 54-тата минута, след като получи на празна врата от Таляфико и просто трябваше да засече топката за 1:1. Това бе осми гол за него в пет мача в Шампионската лига.

Алер направи пълен обрат в 69-ата минута, след като протегна крак и засече удар на Мартинес, който не изглеждаше точен. Така той стана първият футболист, който успява да вкара девет гола в първите си пет мача в Шампионската лига изобщо.

В добавеното време Алер за трети път прати топката в мрежата, но това попадение бе отменено правилно заради засада.