Драма, шест гола и Аталанта ще търси класиране в директен сблъсък с Виляреал

Аталанта завърши 3:3 в гостуването си на Йънг Бойс в изключително резултатен и драматичен мач и по този начин запази шансовете си за класиране в следващата фаза.

Попаденията за тима на Джан Пиеро Гасперини бяха дело на Дуван Сапата (10’), Хосе Луис Паломино (51’) и Луис Муриел (88’), а за швейцарците точни бяха Джордан Сибачу (39’), Венсан Сиеро (80’) и Силван Хефти (84’).

Срещата започна отлично за гостите, които търсеха победа на всяка цена, за да запазят шансове за класиране в следващата фаза. Те успяха да вземат преднина след едва 10 минути, когато Ремо Фройлер успя да пробие отляво и да намери Дуван Сапата, който малко случайно отклони в долния ъгъл.

Домакините изравниха чрез Сибачу пет минути преди края, когато той намери топката след корнер и я прати в обратния ъгъл за 1:1. Централният бранител Хосе Луис Паломино върна преднината на Аталанта в 51-ата минута, когато се оказа на границата на наказателното поле и намери горния ъгъл на вратата за 2:1.

Това обаче сякаш бе само предястие към “десерта” предложен от двата тима в последните десет минути. Футболистите на Давид Вагнер намериха сили и направиха пълен обрат след попаденията на Венсан Сиеро в 80-ата и Силван Хефти в 84-ата минути. Публиката на домакините бе изпаднала в екстаз в тези минути и подкрепяше бурно своите любимци, но трябваше да претърпят ново разочарование от страна на Луис Мориел, който се появи като резерва само минута по-рано и намери долния ъгъл на вратата на Йънг Бойс за крайното 3:3.

Така в следващата фаза Аталанта ще трябва да приеме Виляреал, а двата тима ще решават съдбата на второто свободно за класиране място в пряк сблъсък по между си. По-рано тази вечер испанският тим загуби с 2:0 като домакин от Манчестър Юнайтед, който по този начин си осигури класиране за 1/8-финалите.