Байерн остана безгрешен и спечели Група "Е", Лева сътвори шедьовър (видео)

Байерн (Мюнхен) победи с 2:1 като гост Динамо (Киев) и продължава да е без загубена точка в Група "Е" на Шампионската лига. Баварците вече си бяха гарантирали място на осминафиналите, а тази вечер си осигуриха и първата позиция. Тимът на Юлиан Нагелсман е с пълен актив от 15 точки, а Динамо (Киев) остава на дъното в групата с 1 точка, като тази вечер отбеляза и първия си гол от началото на сезона в турнира. Първото полувреме се игра при доста тежки атмосферни условия заради силен снеговалеж, а през втората част картината се промени и на футболистите им беше малко по-леко на терена.

В 14-ата минута полската звезда на баварците Роберт Левандовски отбеляза много красив гол със задна ножица, с който даде аванс на тима от Мюнхен в резултата. До гола се стигна след удар на футболист на гостите, след който се получи рикошет, топката се вдигна във въздуха, а Левандовски показа страхотна съобразителност и майсторство в противниковото наказателно поле и с акробатично изпълнение с гръб към вратата порази целта.

В 29-ата минута едва не се стигна до куриозен и комичен автогол на Леон Горетцка. Виктор Циганков получи извеждащ пас в наказателното поле на Байерн, но Горетцка успя да му избие топката с добро действие в защита. Топката се насочи към вратата на Мануел Нойер, но дори опитният и нямащ проблеми с играта с крака страж бе затруднен от заснежения терен и се размина с топката, като щеше да бъде виновник за нелеп автогол. За негово щастие топката се отби от десния страничен стълб и се върна на терена.

В 35-ата минута Нойер вече показа класа, правейки стабилно спасяване след коварен изстрел на Циганков, след който се получи и рикошет. Три минути след това имаше сериозни съмнения за нарушение на Люка Ернандес в наказателното поле на Байерн срещу Виталий Боялски, но реферът Умут Мелер в крайна сметка прецени, че няма основание да отсъжда дузпа в полза на Динамо. ТВ повторенията показаха, че решението му е меко казано дискусионно.

В 42-ата минута Байерн поведе с 2:0 в резултата. След подаване на Корентен Толисо атакуващият халф Томас Мюлер хитро пропусна топката и тя попадна в заелия позиция в наказателното поле Кингсли Коман. Французинът стреля и опъна мрежата зад Георгий Бушчан.

Две минути след паузата Нойер направи блестящо двойно спасяване след много хубава атака на домакините и резултатът остана непроменен.

В 70-ата минута резервата Денис Гармаш бе изведен очи в очи с Нойер и изпрати в мрежата топката, която мина между краката на стража.

До края на срещата украинците имаха възможности за изравнителен гол, но не успяха да се преборят за втора точка в групата, а Байерн остана безгрешен.