Созопол потрепери, но прекъсна лошата си серия с успех над Марица

Созопол се наложи над Марица (Пловдив) у дома в най-интригуващия сблъсък от 18-ия кръг във Втора лига. "Небесносините" стигнаха до успех с 3:2, но бяха напът да изпуснат спечелен мач, след като до 55-ата минута имаха аванс от 3 чисти попадения. След това последва отпускане в редиците на Маргарит Димов и пловдивчани успяха да върнат два гола, които обаче се оказаха недостатъчни, за да се доберат поне до точката днес.

Венцислав Гюзелев откри резултата в 21-ата минута, а още преди почивката Сава Савов удвои преднината на Созопол. 10 минути след началото на втората част отново Гюзелев се разписа, с което победата изглеждаше сигурна. Гостите обаче показаха характер и реализираха две попадения – чрез Илиян Йорданов (67) и Александър Праматаров (80), но силите на играчите на Марица не стигнаха за нещо повече.

По този начин Созопол прекъсна серията си от 5 поредни срещи без успех във Втора лига и събра актив от 22 точки, с които запази 11-ото си място в шампионата. През уикенда на момчетата на Маргарит Димов им предстои гостуване на Литекс

Марица (Пловдив) пропусна да се доближи до Топ 4 и наруши добрия си ритъм от 2 последователни победи, едната от които дойде срещу временния лидер в класирането – Етър. В следващия кръг предстои пловдивско дерби срещу дублиращия тим на Ботев.

СОЗОПОЛ 3:2 МАРИЦА (ПЛОВДИВ)

1:0 Венцислав Гюзелев (21)
2:0 Сава Савов (41)
3:0 Венцислав Гюзелев (55)
3:1 Илиян Йорданов (67)
3:2 Александър Праматаров (80)