Шумен -2 оцеля срещу Шабла на Изток

Шумен -2 остана непобеден на първото място в класирането на Изток, след като надви драматично с 59:58 Шабла.

Лидерът в подреждането стартира срещата със серия от 9:2, но след първата четвърт резултатът отново бе равен – 12:12. Съперникът му стигна до пълен обрат в началото на втория период и на два пъти успя да поведе със 7 точки, а на почивката бе напред с 32:30. Шумен -2 за кратко изравни след паузата, но заключителната четвърт отново започна с предимство за символичните гости – 46:44. При оставащи две минути и половина до края Шабла дръпна с 58:51 и по всичко изглеждаше, че ще нанесе първа загуба на своя опонент, който обаче завърши срещата със серия от 8:0 и измъкна успеха в последните секунди.

Виктор Серафимов и Йоан Йоргов вкараха по 15 точки за победителите, дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби има Аристидис Папатеодору.За Шабла Симеон Савов бе над всички с 18 точки и 9 борби, а Калоян Георгиев записа 11 точки и 9 борби.