ЦСКА продължава доминацията си в ББЛ А Група

ЦСКА записа петата си поредна победа и общо шеста от началото на сезона, след като в столичната зала „Сейнт Джордж“ се наложи с 82:60 над Славия в мач от регион Запад на ББЛ А Група, оставяйки „белите“ без успех до момента.

В пореден двубой „червените“ доминираха в подкошието, като именно и разликата в борбите се оказа решаваща (63 срещу 40). След много резултатна първа четвърт баскетболистите на Христо Ценов дръпнаха с 31:20, но на почивката от преднината им бяха останали едва 3 точки. Играчите в тъмни екипи стигнаха до пълен обрат след паузата, но армейците бързо си върнаха водачеството и след силни финални минути, спечелиха убедително.

Димитър Генов завърши с 15 точки и 8 борби за победителите. Даниел Запрянов вкара 13 точки, 12 има Мартин Русев, а силно се включи и Асен Попов с 8 точки и 17 борби. За Славия Александър Ангелов бе най-резултатен с 14 точки, 12 има Слав Георгиев.