Хетафе помете Кадис (видео)

Хетафе разгроми Кадис с 4:0 като домакин в мач от 14-ия кръг на Ла Лига, като любопитното бе, че първите три гола бяха отбелязани след удари с глава. Матиас Оливера постави началото с гол още в 7-ата минута, а през втората част воденият от Кике санчес Флорес тим реализира още три попадения. Хорхе Куенка бе точен за 2:0 в 60-ата минута, Енес Юнал заби третия гол в 81-ата минута, а в четвъртата минута на добавеното време резервата Хайме Мата оформи крайния резултат с хубаво изпълнение от въздуха.

Така Хетафе записа едва втората си победа от началото на сезона и с 9 точки е на предпоследното 19-о място в класирането, като преди мача си днес бе на дъното. Кадис е 16-и с 12 точки.