Карина Константинова и Миралвайе рухнаха в последните минути

Отборът на Миралвайе, в който играе българската националка Карина Константинова, сгреши за пети пореден път в испанската Втора дивизия. Гардът и съотборничките ѝ изиграха колебливо второ полувреме и загубиха битката си срещу Лима-Хорта Барселона с 53:63 (18:17, 13:12, 12:19, 10:15) в двубой от 10-ия кръг на испанския шампионат.

Константинова получи място в титулярната петица за първи път и записа 5 точки, 1 борба, 1 асистенция и 1 открадната топка на сметката си за 27 минути в игра. От нейните съотборнички Иджеома Ученду бе най-резултатна с 14 точки, докато за Барселона Паула Ескудеро реализира 16 точки.

Пагубни за Миралвайе се оказаха последните четири минути от мача, в които отборът на Раул Перез Аройо не успя да отбележи нито една точка. Барселона използва това и покачи преднината си от 56:53 до 63:53 във финалните моменти от срещата, за да си гарантира крайния успех.

Константинова и Миралвайе са 13-и във временното класиране с 3 победи и 6 загуби. Следващата седмица българката и отборът ѝ ще гонят спиране на негативната серия при визитата си на един от лидерите - Хозоно Глобал, който е втори с 8 успеха и 1 поражение.

Снимка: Jesus Vallejo