Константинова и Миралвайе загубиха здрава битка в Испания

Карина Константинова и съотборничките ѝ от Миралвайе отново не успяха да запишат вярна стъпка във Втора дивизия на Испания. Българската националка и нейният отбор сгрешиха при визитата си на Ал-Казерес, след като допуснаха поражение с крайното 66:68 (16:19, 22:11, 11:19, 17:19) в драматичен двубой от седмия кръг на шампионата.

Константинова отново влезе от резервната скамейка на своя отбор, но въпреки това се превърна в една от най-резултатните състезателки в редиците на водения от Раул Перес Аройо тим. Българката завърши двубоя с 9 точки, 6 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки. 21-годишната баскетболистка обаче нямаше ден при стрелбата си, след като вкара само 1 тройка от 7-те си опита, в допълнение към 2/5 от зоната за две точки и 2/3 от наказателната линия.

Миралвайе имаше отлична възможност да запише четвъртата си победа за сезона, след като поведе със седем точки в средата на втората четвърт при 61:54, възползвайки се от силна игра на Константинова. Гостите обаче сдадоха аванса си в последните две минути, като в крайна сметка тимът на Ал-Казерес показа по-здрави нерви и отмъкна победата след 66:68.

Във временното класиране Миралвайе заема деветото място с баланс от 3 победи и 4 загуби.

Снимка: Jesus Vallejo