Ювентус надхитри Лацио с две дузпи на Бонучи

Ювентус постигна важна победа с 2:0 при гостуването си на Лацио в сблъсъка им от 13-ия кръг на Серия А. Леонардо Бонучи (23’, 83’) отбеляза и двете попадения в мача, като го направи от дузпи. По този начин "бианконерите" прекъснаха серията си от шест шампионатни мача с по един отбелязан гол и сложиха край на поредицата на "орлите" от 19 домакински срещи в Калчото без поражение.

Маурицио Сари, който се изправи срещу предишния си отбор, направи само две промени в своя състав. Едната беше в защита, като този път Мануел Ладзари играеше вместо Адам Марушич. Другата беше в атака и беше продиктувана от липсата на контузения Чиро Имобиле. Така Педро Родригес беше преместен в центъра на нападанието като „фалшива деветка“, а неговото място по левия фланг беше заето от Матия Дзакани. На десния фланг Фелипе Андерсон отново беше титуляр.

Масимилиано Алегри предприел четири промени. На врататата се завърна Войчех Шчесни, а в защита се появиха Бонучи и Лука Пелегрини. Последната новост в състава беше свързана с контузията на Пауло Дибала, което наложи Федерико Киеза да играе като нападател, а неговото място на десния фланг да бъде заето от Хуан Куадрадо. Другият в атака за тима беше Алваро Мората.

Преди началото на мача се проведе кратка церемония, на която Имобиле получи специален плакет заради рекорда си за най-много попадения в историята на Лацио. „Курва Норд“ го поздрави с банер, гласящ: „Добре дошъл в историята“, а нападателят, отбелязал 160 гола за „орлите“, не сържа емоциите си и се просълзи. Преди първия съдийски сигнал също така беше излъчено видеообръщение на папа Франциск като част от кампания на римския клуб.

В четвъртата минута Киеза се опита да пробие през защитата на домакините, но те се справиха с него и му отнеха топката. В 15-ата минута се наложи Данило да бъде заменен от Деян Кулушевски заради контузия. В 20-ата Данило Каталди фаулира Алваро Мората в наказателното си поле. Съдията провери ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Оттам Бонучи с мощен шут откри резултата за гостите. След това "бианкочелестите" подложиха противника си на натиск, който обаче не доведе до никакъв резултат. Така се стигна до 41-ата минута, когато Мората пробва акробатичен удар, с който прати топката в аут.

В 48-ата минута Кулушевски опита шут по земя, но Хосе Рейна с крак изби топката в корнер. При последвалото му изпълнение Бонучи пропусна да се разпише още веднъж от чудесна позиция. В 75-ата минута Мойс Кийн влезе в игра и се опита да застраши вратата на домакините, като първо негов удар беше блокиран, а след това стреля много неточно с глава. В 81-ата минута Киеза преодоля излезлия извън наказателното си поле Рейна. Вратарят обаче го застигна и го фаулира с шпагат. Марко Ди Бело за втори път в мача посочи бялата точка. Домакините претендираха за фал в атака в зародиша на нападанието, но съдията потвърди своето решение. Така Бонучи получи възможност да реализира втория си гол в двубоя и го направи. В 89-ата минута Кийн направи впечатляващ дрибъл, но стреля в обсега на вратаря и така резултатът остана непроменен.

С тази победа Ювентус се изравни по точков актив с днешния си съперник, като и двата отбора имат по 21 спечелени пункта. Лацио е пети, а "бианконерите" са шести заради по-добрата голова разлика на „орлите“.

ЛАЦИО - ЮВЕНТУС 0:2

0:1 Бонучи (23' - дузпа)

0:2 Бонучи (83' - дузпа)

Лацио: Рейна, Хисай, Фелипе, Ачерби, Ладзари, Милинкович-Савич, Каталди, Алберто, Андерсон, Педро, Дзакани

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Де Лихт, Пелегрини, Куадрадо, Маккени, Локатели, Рабио, Киеза, Мората