Невъзможен автогол и Меси измъкнаха ПСЖ в критична ситуация

Лионел Меси вкара първото си попадение за Пари Сен Жермен в Лига 1 при домакинския успех с 3:1 над Нант, но успехът не дойде никак лесно. Столичани бяха останали с човек по-малко в 65-ата минута - червен картон на вратаря Кейлор Навас, а съперникът беше изравнил в 77-ата и дори се опитваше да спечели. И точно тогава последва невероятен автогол от страна на Денис Апия (82’) от състава на Нант, който върна преднината на парижани. Три минути преди края Лео отказа “канарчетата” с точен изстрел за крайното 3:1.

След тази победа, дошла в 14-ия кръг, ПСЖ остава уверен лидер с вече 13 точки преднина пред Ланс, който е с мач по-малко.

Маурисио Почетино започна с мечтаното трио Лионел Меси-Неймар-Килиан Мбапе, както и с Марко Верати. И този път Серхио Рамос не успя да дебютира за столичани, независимо че е възстановен и тренира нормално, защото пак не попадна в групата. Извън нея заради заболяване беше и Джанлуиджи Донарума.

Титуляр за гостите беше Людовик Блас, който този сезон е във вихъра си с 6 гола в Лига 1 до момента.

Срещата започна перфектно за домакините, които поведоха още във 2-ата минута. Тогава Мбапе отклони далечен удар на Леандро Паредес и вратарят нямаше как да спаси - 1:0.

Пари Сен Жермен беше пълен господар на терена и пред вратата на Нант продължи да бъде интересно. Стражът Албан Лафон обаче се отличи с поредица от майсторски спасявания. Още преди почивката чисти положения изпуснаха Лионел Меси на два пъти, Мбапе и Неймар, като в три от тези случаи ставаше дума за ситуации едно на едно.

Изненадващо гостите започнаха много силно второто полувреме и в първите осем минути от него създадоха цели четири опасности пред Кейлор Навас.

ПСЖ бързо възстанови контрола си върху играта, но изглеждаше нестабилен в отбрана. Така се стигна до 65-ата минута, в която Навас излезе извън наказателното поле и фаулира Людовик Блас, за което получи директен червен картон. В игра се появи третият страж Серхио Рико, а Почетино избра да извади Неймар. Бразилецът веднага демонстрира, че е сърдит, като се намуси.

Само две-три минути по-късно на Рико му се наложи да спасява парижани, като отрази изстрел отблизо.

Испанецът изби и засичане с глава на Коло Муани в 77-ата, но при ефектната добавка с пета кълбото мина голлинията - 1:1.

Шансът обаче беше на страната на ПСЖ и в 82-ата тимът пак поведе. Тогава Меси опита пас наляво, но топката беше пресечена от Денис Апия, след което тя прелетя над вратаряр и спря в мрежата за 2:1.

Великият аржентинец окончателно пречупи Нант в 87-ата с типичен за себе си гол с левия крак в далечния ъгъл.