Локомотив (София) разгроми Перун и взе гейм с 25:6

Волейболистките на Локомотив Нидо (Софияв) записаха втора победа в “Демакс лигата”. Воденият от Бригита Славова тим победи Перун (Варна) с 3:0 (25:6, 27:25, 27:25) в изтеглен мач от 6-и кръг на първенството, изигран в столицата.

Локомотив е 5-и с 6 точки (2 успеха, 3 поражения), Перун е 7-и с 0 точки (4 загуби).

Столичанки тръгнаха ударно в първата част и оставиха съперника на едва 6 точки. В следващия гейм домакините доминираха, но след средата варненки изравниха и направиха обрат. Волейболистките на Локомотив обаче показаха воля и дух и измъкнаха успеха.

Третата част продължи с игра на амплитуди, като момичетата на Пламен Николов имаха два геймбола, но не можаха да ги отразят и Локомотив се поздрави с победата.

В следващия кръг Локомотив среща ЦСКА, а Перун - Славия. Срещите са на 27 ноември (събота).