Трагичен Манчестър Юнайтед с тежка загуба от Уотфорд

Манчестър Юнайтед отново се провали, като този път го направи при гостуването на борещия се за оцеляване Уотфорд. Тимът на Клаудио Раниери спечели с 4:1 след отлично първо полувреме. "Стършелите" пропуснаха дузпа, изпълнена на два пъти от Исмаила Сар, но въпреки това отбелязаха два гола преди почивката. Джошуа Кинг откри резултата в 28-ата минута, а Сар се реваншира с попадение в 44-ата минута.

"Червените дяволи" бяха трагични през първата част, особено в защита. След почивката те се представиха доста по-добре в предни позиции. Влезлият като резерва Дони Ван де Беек се разписа в 50-ата минута и върна надеждите на гостите. В 69-ата минута капитанът на Ман Юнайтед Хари Магуайър трябваше да напусне терена, след като си изкара втори жълт картон. В добавеното време влезлият като резерва Жоао Педро и Емануел Денис се разписаха, за да направят победата на домакините 4:1.

Отборът на Оле Гунар Солскяер записа четвърта загуба в последните си пет шампионатни срещи и е седми в класирането. Вторият успех на Уотфорд след пристигането на Клаудио Раниери изкачи тима на 15-о място и го отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите.

Манчестър Юнайтед опита да вземе инициативата от самото начало и изглеждаше, че ще има контрол върху случващото се на терена. В шестата минута обаче като по чудо се размина с получаването на гол. Лошо изчистване от страна на Бруно Фернандеш прати топката високо нагоре, а след това тя се озова в Джошуа Кинг, който бе повален от Мактоминей в наказателното поле.

От бялата точка Исмаила Сар стреля слабо и Де Хеа отрази. Кико Фемения обаче реагира най-бързо и прати топката в мрежата. Гол не бе признат, защото испанецът бе навлязъл в наказателното поле преди Сар да изпълни дузпата. Наказателният удар трябваше да се изпълни наново, защото и играч на Юнайтед по-рано навлезе в полето. При второто изпълнение на дузпата Сар отново не се справи добре, а прати топката в средата на вратата и Де Хеа пак спаси.

"Червените дяволи" не успяваха да създадат нищо в предни позиции, а почти всяка атака на домакините носеше опасност. В една ситуация Магуайър се намеси в последния момент и попречи на Кинг да открие резултата. При друга Матич загуби топката в средата на терена, но Сар провали атаката и отличната възможност. Логичното се случи в 28-ата минута и Уотфорд поведе. Денис намери Кинг в наказателното поле след поредната грешка в защитата на гостите, а нападателят откри резултата.

Тимът на Солскяер стигна до първия удар в очертанията на вратата на съперника в 31-ата минута. Изстрел на Рашфорд бе отразен с великолепно спасяване от Фостър, а секунди по-късно топката мина опасно през наказателното поле. Тази ситуация обаче бе рядкост, а атаките на Уотфорд продължиха. Грешките на Матич не спираха, а Сар провали още една атака на "стършелите". В 38-ата минута Магуайър успя да спре Кинг в наказателното поле, но защитата на гостите имаше сериозни проблеми.

С всяка изминала минута домакините играеха все по-уверено и имаха сериозно предимно. В 41-ата минута Джош Кинг пропусна отлична възможност да удвои аванса им. Центриране на Денис сложи топката на главата му, а той бе напълно непокрит фронтално срещу Де Хеа. Нападателят обаче прати топката във вратаря и той изби. Трагичната игра на Юнайтед не спря дотук и минута преди почивката гостите допуснаха втори гол. Защитата на "червените дяволи" отново лесно бе преодоляна, Фемения намери Сар и той отправи хубав диагонален удар, с който преодоля Де Хеа. Така сенегалецът се реваншира за пропуснатата дузпа в началото, когато на два пъти не успя от бялата точка.

На почивката Солскяер опита да промени нещо със смени. За началото на второто полувреме на терена се появиха Антони Марсиал и Дони Ван де Беек на мястото на Мактоминей и Рашфорд. Юнйтед изглеждаше доста по-офанзивен, а промените бързо дадоха ефект. В 50-ата минута отлично центриране на Санчо намери Роналдо в наказателното поле, а той свали за Ван де Беек, който направи резултата 2:1.

Уотфорд бързо можеше да си върне преднината, тъй като Кинг за пореден път бе изпуснат от защитата. Той напредна, но стреля в близкия ъгъл и Де Хеа спаси. "Червените дяволи" обаче изглеждаха доста по-добре в предни позиции в сравнение с първата част. Ван де Беек, който се включи отлично, намери Санчо, който пък подаде на Бруно Фернандеш. Португалецът бе непокрит на границата на наказателното поле, но се подхлъзна и прати топката покрай вратата. В 57-ата минута Ван де Беек великолепно изведе Кристиано Роналдо сам срещу Фостър, но вратарят успя да отрази удара на португалеца.

Тимът на Солскяер имаше предимство в този период, но грешки на Хари Магуайър усложниха задачата на гостите. Капитанът на Манчестър Юнайтед получи два жълти картона в рамките на 7 минути и остави тима си с 10 човека. Бранителят първо бе декориран след нарушение срещу Сар, а в 69-ата минута в опит да изнесе топката си поведе дълго и след това влезе в краката на Клевърли и трябваше да напусне терена.

Въпреки че беше с човек по-малко, Юнайтед продължи да атакува и имаше възможности да изравни, докато Уотфорд се опитваше да запази преднината си. Кристиано Роналдо имаше два шанса. Той стреля над вратата от малък ъгъл и трудна позиция, а в 76-ата след отлично центриране на Санчо отправи удар с глава, но той също бе неточен. Секунди по-късно португалецът прати топката в мрежата, но бе в положение на засада при подаването на Ван де Беек. Следващата възможност се откри пред сънародника му Бруно Фернандеш. Той имаше достатъчно време на границата на наказателното поле, но изстрелът му прати топката над вратата.

Това сякаш изчерпа силитена гостите и "стършелите" се активизираха, като създадоха няколко положения в последните минути. В игра се появи бразилецът Жоао Педро. 20-годишният нападател отбеляза първия си гол във Висшата лига в 92-ата минута. Секунди по-рано Де Хеа отрази негов удар, но след това стреля го разстреля и сложи край на интригата. До края остана време и Денис да се разпише и да направи победата на Уотфорд още по-голяма.

УОТФОРД - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 4:1
1:0 - Кинг (28)
2:0 - Сар (44)
2:1 - Ван де Беек (50)
3:1 - Жоао Педро (92)
4:1 - Денис (95)