Цветан Соколов и Динамо (Москва) измъкнаха най-трудната си победа в Русия

Капитанът на националния отбор на България Цветан Соколов и неговият клуб Динамо (Москва) измъкнаха най-трудната си победа от началото на сезона в Суперлигата на Русия.

В мач от 8-и кръг шампионите губеха с 0:2 гейма в гостуването си на Урал в Уфа, но съумяха да постигнат пълен обрат и да спечелят с 3:2 (24:26, 23:25, 25:17, 25:20, 15:12) двубоя си от 8-ия кръг.

Водени от Евгений Рибаков и Александър Гуцалюк домакините от Урал измъкнаха трудно първите два гейма и поведоха с 2:0 гейма.

Шампионите се „събудиха“ и „пометоха“ съперниците си в третата и 4-ата част.

Домакините от Урал поведоха с 4:2 в началото на тайбрека. Цветан Соколов атакува по правата от зона 2 за 3:4. Никола Марешал отново изведе Урал напред с 6:5. Иван Демаков даде преднина на тима от Уфа с 9:7. Цветан Соколов отигра технично в атака с помощта на блока за 8:9. Ас на Денис Богдан доведе до равенство при 9:9. Нова технична атака на Цветан Соколов от зона 2 – 10:10. Ярослав Подлесних надхитри блокадата за 12:11 за Динамо. Евгений Рибаков изравни при 12:12 с атака по правата от зона 2. Двойна блокада на Ярослав Подлесних и Иля Власов и мачбол за шампионите при 14:12. Игор Шулепов взе прекъсване за Урал. Успешен Пайп на Ярослав Подлесних донесе успеха на Динамо с 15:12 в тайбрека и с 3:2 гейма.

Цветан Соколов игра цял мач за шампионите и записа 16 точки за успеха, като някои от тях бяха решаващи в тайбрека.

Най-резултатен за Динамо стана Ярослав Подлесних с 25 точки. Денис Богдан добави още 18 точки за московчани.

Диагоналът Евгений Рибаков заби 29 точки за Урал. Най-титулуваният волейболист в Европа Александър Гуцалюк добави 13 точки, а Черепович записа 9 точки.

Така Динамо записа 7-а победа от началото на сезона и с актив от 18 точки се изкачи на втора позиция във временното класиране. Урал допусна 6-а загуба и с актив от 7 точки заема 11-о място.

В следващия 9-и кръг Динамо е домакин на АСК (Нижни Новгород) на 4 декември, Ур гостува на вицешампиона Зенит (Санкто Петербург).

УРАЛ (УФА) – ДИНАМО (МОСКВА)2:3 (26:24, 25:23, 17:25, 20:25, 12:15)

УРАЛ: Роман Жос 2, Евгений Рибаков 29, Никола Марешал 7, Вячеслав Черепович 9, Александър Гуцалюк 13, Иван Демаков 4 – Сергей Бондаренко-либеро (Кирил Пиун, Никита Иванков, Виктор Пивоваров 1)
Старши треньор: ИГОР ШУЛЕПОВ

ДИНАМО: Павел Панков 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 16, Ярослав Подлесних 25, Антон Семишев 11, Иля Власов 12, Вадим Лихошерстов – Лаури Кераминен-либеро (Денис Богдан 17, Чеславс Свентицкис, Максим Белогорцев 5)
Старши треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача УРАЛ – Динамо 2:3 – ТУК!!!