Днес Формула 1 изслушва Мерцедес за новите доказателства срещу Верстапен

Стюардите на Формула 1 ще изслушат представителите на Мерцедес днес, за да решат дали да удовлетворят искането на шампионите за преразглеждане на инцидента от Гран При на Сао Пауло между претендентите за титлата Люис Хамилтън и Макс Верстапен.

От Черните стрели поискаха изслушването във вторник на основание, че са се появили значителни нови доказателства след състезанието миналата неделя на пистата „Интерлагос“. Верстапен и Хамилтън излетяха заедно от пистата при опит за атака от страна на седемкратния световен шампион и доста твърда защитата от страна на нидерландеца. Инцидентът дойде в 48-ата обиколка и бе отбелязан, но от това не последва конкретно решение.

От Мерцедес поискаха преразглеждане на инцидента между Хамилтън и Верстапен

Впоследствие се оказа, че стюардите не са разполагали с кадрите от камерата в болида на Верстапен. Те бяха публикувани от Формула 1 вчера и малко след това от Мерцедес потвърдиха, че са изпратили молба за преразглеждане на ситуацията.

От Мерцедес разкриха с колко крилото на Хамилтън е било нелегално

Хамилтън изпревари Верстапен 11 обиколки по-късно и спечели състезанието, но директорът и акционер в отбора на Мерцедес Тото Волф смята, че пилотът на Ред Бул трябва да получи поне пет секунди наказание. Това би отнело втората позиция, на която финишира Верстапен, и три точки от актива му, след като ще бъде класиран трети зад втория пилот на германския тим Валтери Ботас.

Стюардите обявиха днес, че изслушването ще определи дали има право на преразглеждане на този случай. Тото Волф от Мерцедес и трима свидетели трябва да присъстват на видеоконференция в Катар от 17:00 ч. местно време преди старта на състезателния уикенд.