Ямайка спря САЩ и Канада излезе на върха

Канада поведе в класирането в зона КОНКАКАФ на световните квалификации след домакинска победа с 2:1 над Мексико. Два гола за победителите вкара Кайл Ларин, а канадците останаха единственият отбор без загуба от 8 мача. Това е необичайно за тима на Канада, който досега се е класирал само веднъж в историята си на финали на световно първенство - в Мексико през 1986 година.

"Вече играем с голямо самочувствие в мачовете, което винаги съм искал за отбора и за тази страна", каза халфът Атиба Хътчинсън, който изигра своя мач под номер 90 за Канада. Мачът между двата отбора се игра в Едмънтън пред 50 000 зрители и при температура от минус 8 градуса.

Канада поведе в добавеното време след добавка на Ларин, след като вратарят на Мексико Гийермо Очоа не успя да избие добре далечен удар на Алистър Джонстън. Ларин направи 2:0 в 52-рата минута след удар с десния крак при отлично изпълнен пряк свободен удар от Стивън Еустакио. Ектор Ерера вкара с глава в последната минута почетното попадение за мексиканците.

Канада излезе на първо място, след като Ямайка измъкна 1:1 у дома срещу тима на САЩ. Американският нападател Тимоти Уеа изведе тима си напред в 11-ата минута, но нападателят на Уест Хам Микаел Антонио изравни за домакините в Кингстън със страхотен удар. Защитникът Деймиън Лауи дори вкара втори гол за Ямайка с глава в края, но той бе отменен заради нарушение в атака.

В останалите мачове Коста Рика се наложи над аутсайдера Хондурас с 2:1, а Панама победи със същия резултат Ел Салвадор. Дуарте и Торес вкараха за Коста Рика, Кембъл намали за Хондурас в 92-рата минута. Успеха на Панама донесоха Ватерман и Гондола, докато Енрикес бе откри за Ел Салвадор още в първата минута.

В момента на първите две места в групата са Канада и САЩ, а Мексико и Коста Рика изглежда, че ще се борят за третото място, което също дава право на директно класиране за световните финали в Катар. Четвъртият отбор трябва да играе плейофи.