Валери Домовчийски герой за Марица

Отборът на Марица (Пловдив) постигна труден успех с 1:0 над Левски (Лом) в отложен мач от 11-ия кръг на Втора професионална лига. В герой за “пиратите” се превърна Валери Домовчийски, който се разписа в края на сблъсъка.

25 Марица (Пловдив) - Левски (Лом)

Първата интересна ситуация в мача бе за отбора от Лом. В 9-ата минута Николай Христов можеше да открие след центриране от свободен удар, играч на гостите отклони топката с глава, Христов изскочи от втора позиция, но неговият изстрел с глава попадна право в ръцете на вратаря на Марица.

Домакините отговориха в 14-ата минута, след като Мариян Тонев излезе очи в очи със стража на Левски, но нападателят си затвори ъгъла и опитът му не попадна в мрежата.

Победното попадение падна в 88-ата минута, когато Валери Домовчийски засече с глава центриране. По този начин донесе и трите точки за своя тим.

Снимки: Борислав Трошев