Десетима от Марица надвиха Етър, прекрасен гол от центъра беляза мача

Марица (Пловдив) надви с 2:0 Етър в мач от 17-ия кръг на Втора лига. “Пиратите” заслужено стигнаха до трите точки с две прекрасни попадения, въпреки че през по-голямата част от мача играха с човек по-малко. В 33-ата минута Георги Иванов получи директен червен картон за грубо нарушение, след като малко преди това Мариян Тонев бе открил (18’). През втората част темпото поспадна, но Милен Танчев вкара едно от попаденията на сезона, след като успя да се разпише с прекрасен гол от центъра (82’).

Резултати и голмайстори от 17-ия кръг във Втора лига

Двубоят започна с удар на Фемия с глава в първите секунди, но право в ръцете на вратаря. В 7-ата минута Кнежевич опита хубав диагонален удар, но неточно.

В 15-ата минута Марица имаше шанс да открие резултата, но топката излезе в аут. Само 3 минути по-късно обаче Марица успя да вкара. След извеждащ пас към Мариян Тонев защитник на Етър не успя да се намеси и пропусна кълбото покрай себе си. Така нападателят на “пиратите” успя да поеме, да проемине покрай вратаря и се хубав шут да открие за 1:0.

След допуснатото попадение Етър погледна повече към врата на Марица и търсеше бързо изравняване. В 28-ата минута Кольо Станев центрира опасно, а защитник на пловдивчани скочи на шпагат и можеше да си вкара автогол.

По-късно хубава атака на Марица пък завърши с неточен изстрел на Марчев. Лошото за “пиратите” дойде в 33-ата минута, когато Ивееш изведе добре Дани Младенов и нападателят излезе на чиста стрелкова позиция, но Георги Иванов скочи в краката му и получи директен червен картон. Така домакините останаха с 10 души на терена.

При последвалия пряк свободен удар Кнежевич стреля опасно, но Илия Николов спаси. До края на полувремето резултатът остана непроменен и така Марица се оттегли с аванс на почивката, макар и с човек по-малко.

Второто полувреме започна с натиск на Етър, но без особен успех. В 53-ата минута Фемия получи на границата на наказателното поле и стреля, но право в ръцете на Илия Николов.

В 82-ата минута дойде и най-красивият момент в мача. След като Етър натискаше домакините, те успяха да отнемат и да се стигне до пас към Милен Танчев. Той тръгна от собствената си половина, стигна до центъра и с фамозно изпълнение успя да прехвърли вратаря на “болярите”, който бе излязъл по-напред. Така, въпреки че игра през по-голямата част от времето с 10 души, пловдивчани успяха да вкарат второ попадение и заслужено да си тръгнат с трите точки.

С тази победа Марица се изкачва до 8-ото място преди изиграването на останалите срещи, като събира в актива си 27 пункта. Етър от своя страна пропусна възможността да оглави класирането, като остава с 37 точки на второто място.

МАРИЦА 2:0 ЕТЪР
1:0 Мариян Тонев (18)
2:0 Милен Танчев (82)

Стартови състави:

Марица: 12. Илия Николов, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 7. Симеон Вешев, 29. Янко Ангелов, 10. Веселин Марчев, 8. Александър Праматаров, 17. Валери Домовчийски, 19. Мартин Газиев, 87. Мариян Тонев, 77. Айкут Янъков

Етър: 13. Анатоли Господинов, 11. Даниел Младенов, 84. Здравко Запрянов, 17. Ивей Ромееш, 7. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 16. Мартин Петков, 29. Николай Дичев, 10. Николас Фемия, 14. Радослав Апостолов