Израел се измъчи, но надви Фарьорските острови

Израел завърши квалификациите за Мондиал 2022 с победа над Фарьорските острови. Тимът на Вили Рутенщайнер се наложи с 3:2 в Нетаня и финишира на трето място в група "F" с 16 точки и по-добра голова разлика от Австрия. Фарьорските острови останаха на пета позиция с 4 точки.

Мачът изобщо не беше лесен за израелците. Те поведоха в 30-ата минута с гол на Мунас Дабур от дузпа. В 58-ата минута Шон Вайсман се възползва от пас на Суф Подгоряну и вкара за 2:0. Гостите изненадващо изравниха с попадения на Сьолви Ватнхамер (62') и Клеминт Олсен (72'), но Израел стигна до трите точки с точен изстрел на Дор Перец в 75-ата минута.