Дания продължи победния си ход

Отборът на Дания продължи победния си ход световните квалификации, след като надви с 3:1 състава на Фарьорски острови в мач без значение за крайното класиране в група F. “Червеният динамит” записа девета победа в потока и е сигурен участник на Мондиал 2022.

Всички резултати от световните квалификации

Втори в потока върви тимът на Шотландия, който по-рано през деня си осигури участие на бараж след успех над аутсайдера Молдова. Датчаните, които станаха втория тим след Германия, който се класира предсрочно на световното, започнаха внимателно мача на “Паркен” срещу съперника, който се опитваше да си върне гордостта, след като допусна 15 гола срещу Дания в предишните си пет мач.

Все пак логиката възтържествува и домакините откриха резултата в 18-ата минута чрез Андреас Сков Олсен, като преди това удар на Юсуф Поулсен беше отразен. Дания продължи да атакува и през втората част, като въпросът беше “Кога”, а не “Дали” ще падне втори гол.

Това се случи в 63-ата минута, когато Бруун Ларсен вкара първия си гол с националната фланелка. В добавеното време гостите върнаха едно попадение чрез Клеминт Олсен, като това беше първи допуснат гол от датчаните в квалификациите, но секунди по-късно Йоаким Меле върна спокойствието на Дания.