Германия изпрати квалификациите с пореден голов спектакъл

Германия затвори квалификационната си битка за Катар 2022 с пореден силен мач и изразителна победа с 4:1 над Армения като гост. Така 4-кратните световни шампиони завършват начело в група “J” с 27 точки от 30 възможни. На плейофите отива Северна Македония.

Тимът на Ханзи Флик отдавна се беше класирал директно и тази вечер селекционерът заложи на по-различен състав, след като доста от основните му футболисти или получиха почивка, или бяха контузени, или бяха под карантина заради случай на коронавирус.

Както и в Челси напоследък, Кай Хавертц излезе като централен нападател и даже вкара след само 15 минути, като малко по-рано беше ударил и греда.

В добавеното време на първата част Илкай Гюндоган удвои от дузпа, отсъдена с помощта на ВАР. Полузащитникът на Манчестър Сити се разписа още веднъж - в 50-ата след асистенция на днешния капитан Томас Мюлер.

Най-известният футболист на Армения Хенрих Мхитарян намали от дузпа в 59-ата, но само пет минути след това Йонас Хофман възстанови преднината на Бундестима от три попадения.

Германците завършват със само една загуба в групата (1:2 от Северна Македония), а интересното е, че всичките четири допуснати попадения дойдоха с Марк-Андре тер Стеген на вратата.

До днес Арменците имаха единствено теоретичен шанс да финишират втори, изпълним само при някакво нечувано стечение на резултатите.