Северна Македония продължава да пише футболната си история с класиране за баражите

След като през миналото лято Северна Македония за първи път в историята си игра на европейско първенство, днес западните ни съседи си осигуриха и място на баражите за световно първенство, което също им се случва за първи път в историята. Това стана възможно, след като "червените лъвове" победиха Исландия с 3:1 в Скопие и завършиха на второ място в крайното класиране на група "J". Северномакедонците останаха с точка пред отбора на Румъния, който по същото време надделя с 2:0 като гост на Лихтенщайн. Германия е безапелационния лидер с девет точки аванс пред втория.

Още в седмата минута селекцията на Благоя Милевски откри резултата, след като Алиоски получи в наказателното поле от Трайковси и не се поколеба веднага да стреля силно в близкия ъгъл. Топката чукна гредата и влезе във вратата на Олафсон за 1:0.

В 41-вата минута Чурлинов порази целта, но това попадение бе отменено заради засада.

Въпреки че доминираха, домакините допуснаха изравнителен гол в 54-тата минута, когато Барнасон свали с глава едно центриране от дълбочина, а Йон Торнсейнсон простреля от няколко метра Димитриевски за 1:1.

Северна Македония обаче много бързо възстанови преднината си. Отбраната на Исландия на три пъти не успя да изчисти топката след изпълнение на свободен удар и след серия от рикошети топката стигна до Елиф Елмас, който от шест метра направи 2:1.

Задачата на Северна Македония се улесни в 79-ата минута, когато гостите останаха с човек по-малко, след като Йоханесон получи втори жълт картон.

Три минути преди края Елмас сложи точка на спора с втория си гол.