Словакия и Словения зарадваха феновете с голове, но не се победиха

Тимът на Щефан Таркович започнаха по-активно срещата, но въпреки това след 18 минути изоставаха в резултата след отлично взаимодействие между Зайц и Анраж Шпорар. Словакия получи дузпа за нарушение на Миха Блажич срещу Лукаш Хараслин, но впоеследствие тя бе отменена след преглед с ВАР, тъй като нарушението бе извън наказателното поле.

Домакините успяха да изравни чрез Дуда от дузпа, която отново бе отсъдена за нарушение на Миха Блажич срещу Лукаш Хараслин.Този път не само дузпата остана, а и бранителят напусна терена заради червен картон. Словения възстанови преднината си само четири минути по-късно, когато Мевля посрещна топка пас в наказателното поле от страна на Йосип Иличич и прати се разписа за 1:2.

Равенството бе възстановено от Стрелец 15 минути преди края на мача след изстрел в долния десен ъгъл за 2:2. До края на срещата Словакия наложи категорично превъзходство в търсене на победата, но така и не успя да вкара нов гол.

Двата тима нямат шансове да се класират за Световното първенство следващата година и заемат съответно трето и четвърто място с по 11 точки. Водач е Русия с 22, а на второ място е Хърватия с 20 точки.