Испания излъга Гърция и ще решава всичко в групата в пряк сблъсък с Швеция

Испания спечели с минималното 1:0 гостуването си на Гърция и по този начин оглави своята квалификационна група за Световното първенство в Катар следващата година. Това се случи и благодарение на провала на досегашният лидер Швеция, след като по-рано днес играчите на “тре кронур” загубиха при гостуването си на Грузия. Единственото попадение в срещата бе дело на Пабло Сарабия в 26-ата минута.

Футболистите на Испания започнаха по-активно срещата и създадоха няколко опасности пред вратата на домакините. В 20-ата минута обаче гърците откриха резултата след бърза контраатака на Масурас, но попадението бе отменено поради засада.

В 24-ата минута иберийците получиха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на бранител след корнер. Зад топката застана Пабло Сарабия и откри резултата в полза на “червената фурия”. В 36-ата минута Мората бе изведен очи в очи с вратаря на елините, но стреля право в тялото му и Одисеас Влаходимос спаси.

Домакините започнаха по-активно втората част и се опитаха да застрашат вратата на Унай Симон. Луис Енрике реагира и смени цялото си нападение в опит да освежи действията на своя тим в предни позиции. Това обаче не доведе до големи промени в случващото се на терена и двата тима така и не успяваха да създадат сериозни опасности и положения за попадение.

По този начин “ла фурия” вече има 16 точки, а вторият в групата Швеция е с 15 и двата отбора ще се изправят в пряк сблъсък за спечелване на групава след три дни.