Северна Македония се развихри в гостуването си и продължава да се надява

Северна Македония изигра силен мач и разби с 5:0 Армения като гост. Двата тима бяха един до друг в класирането в своята квалификационна група и заемаха съответно трето и четвърто място.

Играчите на Северна Македония откриха резултата в 23-ата минута, а в основата на попадението бе отличен пробив отдясно на Ашковски, който съумя да навлезе в наказателното поле и подаде към Александър Трайковски, а централният нападател просто прати отблизо топката в опразнената врата за 1:0. Футболистите на Благоя Милевски достигнаха до второ попадение десетина минути по-късно чрез Енис Барди, който се разписа след пас на Елмас

Играчите от западната ни съседка направиха резултата класически в 67-ата минута, когато Барди се разписа от дузпа. Хенрик Мхитарян върна едно попадение в 72-ата минута, но то бе отменено поради засада. Футболистите на Северна Македония достигнаха до четвърто попадение 10 минути преди края, когато лошо изчистена топка от бранител попадна в Елмас, той подаде към Ристовски, който с удар от границата на наказателното поле отбеляза за 4:0. Крайното 5:0 бе оформено отново от Барди в последната 90-ата минута отново от дузпа.

С тази победа футболистите на Северна Македония се изкачиха до второто място в групата с 15 точки, но и мач повече от Румъния. Северните ни съседи ще изиграят своя мач по-късно тази вечер. Водач в тази група е Германия, която вече си осигури място в Катар.