Румъния изпусна точки, за които ще съжалява

Румъния пропусна шанса да стъпи еднолично на второто място в група "J" от Световните квалификации. Северните ни съседи направиха 0:0 в Букурещ с Исландия и оставиха пред себе си в класирането Северна Македония. В последния кръг след няколко дни румънците гостуват на Лихтенщайн и се нуждаят от задължителна победа, като в същото време Северна Македония трябва да не спечели у дома срещу Исландия.

Ситуацията в групата щеше да е съвсем различна, ако тимът на Мирел Радой беше взел трите точки днес. Исландия нямаше никакви шансове за второто място, но въпреки това игра за честта си и разочарова румънците, които вече не зависят само от себе си.

Домакините излязоха без автора на победния гол срещу Армения Александру Митрица, който е контузен. Бившата звезда на Лудогорец Клаудиу Кешерю пък изобщо не попадна в състава. Първото чисто положение се откри пред Свейн Арон Гудьонсен, но той прати топката в аут. Румъния отвърна с пропуск от непосредствена близост на Алин Тошка.

През второто полувреме натискът на домакините беше хаотичен. В 85-ата минута те можеха да ликуват, но Янис Хаджи нацели гредата със силен удар от границата на наказателното поле. До края румънците не успяха да вкарат така важния гол и ще разчитат именно Исландия да им помогне да грабнат второто място.

Снимки: gsp.ro