Саки похвали Милан след равенството срещу Интер

Бившият наставник на Милан Ариго Саки заяви, че “росонерите” са показали европейско ниво срещу Интер в Дерби дела Мадонина, което завърши 1:1. “Нерадзурите” откриха резултата от дузпа в 11-ата минута чрез Чалханоолу, а Милан изравни след автогол на Де Фрай в 17-ата. През второто полувреме Татарушану спаси дузпа на Лаутаро Мартинес.

“Първото полувреме беше забавно. Милан започна силно и на високо темпо. Те поддържаха темпо, което бих определил като на европейско ниво, защото винаги чувството е, че в Италия се играе малко по-бавно. Те успяваха да пресират високо и да отнемат много топлки”, заяви легендарният наставник.

Отборът на Стефано Пиоли все още е непобеден от началото на кампанията в Серия А и е загубил само 4 точки в 12 мача. Те все още са с равни точки с водача в класирането Наполи, а двата тима са разделяни единствено от головата разлика.