Рома "потъна" във Венеция (видео)

Рома загуби с 2:3 от Венеция като гост в мач от 12-ия кръг на Серия “А”. Така “вълците” на Жозе Моуриньо записаха втори разочароващ резултат тази седмица, след като в четвъртък едва се добраха до равенство 2:2 насред “Олимпико” с норвежикя Бодьо/Глимт в Лигата на конференциите. Днес Елдор Шомуродов и Тами Ейбрахам вкараха головете за “джалоросите”, но попадения на Матия Калдара, Матия Араму от дузпа и Давид Окереке донесоха на венецианците първа шампионатна победа от 18 октомври. Така Венеция е на 14-о място в класирането с вече 12 точки, а Рома заема пета позиция с 19 точки, но може да бъде изпреварен от градския си съперник Лацио още днес.

Още в третата минута домакините успяха да изненадат защитата на Рома. След центриране от фал най-съобразителен в наказателното поле на гостите бе Матия Калдара. Преотстъпеният на Венеция от Милан защитник протегна крак и отклони топката в мрежата зад Руи Патрисио.

В 8-ата минута изглеждаше, че Рома ще получи идеален шанс да изравни в резултата. Реферът първоначално отсъди дузпа в полза на “вълците” за нарушение срещу Тами Ейбрахам. Ситуацията обаче бе прегледана за засада и впоследствие арбитърът отмени дузпата. Окончателното решение бе засада на Лоренцо Пелегрини по-рано в атаката на “джалоросите”.

В 27-ата минута намиращият се в по-скоро слаба форма в последно време Тами Ейбрахам уцели поредната си греда от началото на сезона в Серия “А”. Юношата на Челси удари десния страничен стълб на пазената от Серхио Ромеро врата, а Жордан Верету направи много лоша добавка и топката излезе в аут.

В 36-ата минута пък домакините бяха много близо до 2:0, но индивидуалният пробив на Давид Окереке завърши с неточен удар от доста добра позиция.

Играчите на Жозе Моуриньо все пак успяха да направят обрат в резултата още преди почивката. Рома нанесе двоен удар на съперника си в самия край на първото полувреме. Първо получилият шанс да започне от първата минута Елдор Шомуродов успя да порази целта с удар от близко разстояние след разбъркване пред вратата на Ромеро. Това се случи в 43-ата минута, а във втората минута на добавеното време на първата част Тами Ейбрахам най-сетне сложи край на головата си суша, преследваща го в последно време. Английският нападател получи топката в наказателното поле на домакините, освободи се от опеката на защитник на Венеция и с изстрел от съвсем близка дистанция изведе Рома напред в резултата.

В самото начало на втората част столичани бяха много близо до гол за 1:3, но Риджесиано Хапс по акробатичен начин изби топката от голлинията и Венеция оцеля в тази ситуация.

Последваха минути, в които домакините активно търсеха попадението, а в 65-ата минута те успяха да изравнят резултата. Точен от дузпа бе Матия Араму, а наказателният удар бе отсъден за нарушение на Браян Кристанте.

В 73-ата минута много опасен удар на Тами Ейбрахам мина на сантиметри встрани от целта, а секунди по-късно резултатът стана 3:2 за Венеция. Давид Окереке се отскубна от защитата на Рома и изскочи очи в очи с Руи Патрисио, като имаше и достатъчно време, за да реши как да отиграе ситуацията. Окереке избра най-правилното решение и с удар по земя преодоля португалския страж.

В 84-ата минута домакините бяха много близо до гол за 4:2, но уцелиха греда след изпълнение на корнер, а финалният щурм на “вълците” не даде резултат и гостите си тръгват с 0 точки от стадион “Пиерлуиджи Пенцо”.