Вход / Регистрирай се

Марлон Вера нокаутира тежко над Франки Едгар

Марлон Вера и Франки Едгар премериха сили в категория "петел". Двамата се срещнаха на UFC 268, което се проведе в Ню Йорк. 

В първия рунд на битката им, бившият шампион в лека категория успя да доминира. Той имаше по-добрите положения в стойка, след което пренесе битката на земята и избегна гилотина от Вера. Марлон вкарваше лакти, но отнесе граунд енд паунд от Едгар.

Марлон вкара няколко тежки ритника в главата на Едгар от легнало положение и го нарани сериозно, но Франки оцеля и си спечели рунда. 

Във втория рунд, Марлон се стегна и започна да пресира сериозно. Франки го пренесе на земята, но Вера се изправи и доминира в стойка. Марлон вкара летящо коляно, с което свали Едгар на земята. В този рунд Вера имаше по-добрите моменти и вероятно го спечели.

В третия рунд Вера отново пресираше, а Едгар не спираше да се движи. Всичко по-добро беше на страната на Марлон, който показа много добро кардио. В последните секунди изневиделица Вера вкара фронт кик в брадичката на Едгар и го прати на земята. 

Реферът се намеси и спря срещата, което беше правилно решение, въпреки че по-късно Едгар протестира.

С тази победа Марлон навлезе в серия от 2 поредни победи. Едгар от своя страна навлиза в серия от 2 поредни загуби и губи за 4-ти път в последните си 5 битки.

mma.bg

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Бойни спортове

Виж всички