Реал се върна на върха, Бензема продължава да бележи

Реал Мадрид победи Райо Валекано с 2:1 на "Сантяго Бернабеу" и се върна на върха в класирането. Отборът на Карло Анчелоти изигра отличен мач, но не реализира положенията си и това бе причина интригата да се запази до края. Тони Кроос откри резултата в 14-ата минута, а Карим Бензема се разписа в 38-ата. Влезлият като резерва Радамео Фалкао вкара за гостите в 76-ата минута. Той се контузи малко по-късно и престоя на терена около десет минути. В самия край Кроос трябваше да изчиства малко пред голлинията, за да запази аванса на "белите". Победата бе под номер 100 за Анчелоти като наставник на Реал.

Райо Валекано стартира абмициозно и още в първата минута стигна до добра възможност. Алваро Гарсия бе изведен отлично, но стреля покрай вратата. Гостите стартираха със самочувствие, но Реал бързо им показа колко опасен може да бъде. В четвъртата минута топката се озова в мрежата след удар на Винисиус, но попадение нямаше, тъй като Бензема, който му свали кълбото, бе в засада, когато получи топката от Карвахал.

В 11-ата минута Асенсио намери Бензема на до добра позиция, но французинът стреля неточно. Малко по-късно Тони Кроос откри резултата. Германецът завърши великолепна контраатака, която мина през Винисиус и Асенсио. За Кроос това е първи гол от началото на сезона.

Всяка атака на Реал носеше опасност. В една ситуация Камавинга не успя да намери съотборник в наказателното поле на съперника, а при друга Асенсио не се възползва от лошо подаване на вратаря на гостите Димитриевски, който се реваншира като се справи с ниския удар. На другата врата Куртоа без проблеми се справи с изстрел на Оскар Трехо.

В 35-ата минута топката стигна до Бензема в наказателното поле. Французинът опита да намери Асенсио, който бе малко пред голлинията, но не бе точен и топката мина над вратата. Секунди по-късно Карвахал намери Винисиус, но бранител на Райо успя да блокира опита му за удар. Последва отлична намеса на Димитриевски, след като центриране на Милитао Комесяна отклони опасно топката към собствената си врата.

Преимуществото на "белите" доведе до втори гол в 38-ата минута. Великолепно подаване на Алаба намери Бензема пред вратата на съперника и французинът не сбърка. За деветката на Реал това бе десети гол в Ла Лига от началото на сезона. Секунди по-късно Бензема пропусна да удвои сметката си. След изстрел на Винисиус, вратарят изби и топката стигна до Карим, но той стреля с глава над вратата.

Отборът на Карло Анчелоти започна вихрено втората част и тотално доминираше. Винисиус бе близо до фантастичен гол, след като се разходи през защитата на съперника. Той преодоля последователно трима бранители, но не успя да нанесе точен удар. При следващата ситуация той реши да подава и намери Бензема, но и французинът не успя да уцели вратата. В 54-ата минута Асенсио бе изведен отлично, но не успя да преодолее Димитриевски, който скъси ъгъла и блокира удара.

Реал се забавляваше на терена в тези минути. Комбинация, в която имаше петичка от страна на Винисиус и на Менди, завърши с хубав удар на Бензема, но топката мина над вратата. В 71-ата минута Асенсио пропусна добра възможност след неуверени действия в защитата на съперника. Райо Валекано играеше открито и правеше опити да атакува, но оставяше много пространства за нападения на домакините.

20 минути преди края на терена се появи Радамео Фалкао. Влизането на колумбийския голмайстор веднага направи атаките на гостите много по-опасни. В 75-ата минута друга резерва - Бебе, навлезе в наказателното поле, финтира и стреля силно, а топката се удари в лявата греда на Куртоа. Секунди по-късно Фалкао се разписа. 35-годишният нападател се възползва от меко центриране на Алваро Гарсия и отлично насочи топката към мрежата. За негово съжаление обаче Фалкао се контузи веднага след това и трябваше да напусне терена.

Райо Валекано не притесни особено съперника в следващите минути, а Реал създаде още няколко добри положения. Еден Азар се появи на терена и се включи активно, като бе близо да засече топката с глава при опасно центриране малко след влизането си. Камавинга и Кроос не се възползваха от добри ситуации, в които не се стигна до удар. В самия край обаче гостите бяха близо до изравняване. При добра атака на Райо първо Куртоа отрази удар отблизо, а след това Кроос изчисти малко пред голлинията. Секунди по-късно страхотен далечен удар на Алваро Гарсия също бе отразен от вратаря на "белите".

РЕАЛ МАДРИД - РАЙО ВАЛЕКАНО 2:1
1:0 - Кроос (14)
2:0 - Бензема (38)
2:1 - Фалкао (76)