Норич се добра до първа победа в Премиър лийг от началото на сезона

Отборът на Норич постигна първата си победа от началото на сезона в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 като гост на негостоприемния стадион на Брентфорд. Двата отбора са добри познайници от Чемпъншип, но от началото на кампанията се представяха по коренно противоположен начин, като "пчеличките" са една от приятните изненади във Висшата лига, а Норич до момента бе отборът с най-слаби показатели.

Тимът на Даниел Фарке изигра много силно първо полувреме, в което взе аванс от два гола. Матиас Норман откри резултата в шестата минута след страхотен изстрел от границата на наказателното поле. В 29-ата минута Теему Пуки удвои, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

В 50-ата минута попадение на Мбеумо бе отменено заради засада, но по-добрата игра на Брентфорд след почивката даде резултат в 60-ата минута, когато Рико Хенри намали, след като засече от воле центриране на Годос.

Минута преди края Серхи Канос пропусна добра възможност да донесе точката на Брентфорд. Това означаваше първи успех за Норич след завръщането на отбора в Премиър лийг и първа такава в елита от близо две години.