Волейболни националки се завърнаха в Демакс лигата

Две националки се завърнаха от чужбина в женската Демакс лига на България. С това те станаха поредните опитни състезателки, които ще бъдат част от родния шампионат, а през настоящия сезон лигата се очертава да бъде още по-оспорвана и интригуваща.

ЦСКА се подсили с централната блокировачка Борислава Съйкова. През последните две години тя игра в румънското първенство, но отново е в редиците на родния си клуб. Съйкова вече е картотекирана и се очаква да излезе за "червените" в предстоящото гостуване на шампиона Марица (Пловдив) във втория кръг. Двубоят е утре (6 ноември) от 16,00 часа в пловдивската зала „Сила“, като се очаква интересен сблъсък. Така трета опитна състезателка е в състава на армейките този сезон, след завръщането на Ралина Дошкова и Кристина Бончева. В първия кръ, тимът на Юлия Иванова започна с категорична победа над Варна ДКС с 3:0 гейма.

Тимът на Славия пък ще носи през този сезон разпределителката Гергана Георгиева, която е от школата на Левски. През изминалото първенство тя бе във Франция и бе част от водения от Радослав Арсов тим на Нанси. За настоящия шампионат трябваше да продължи кариерата си в Чехия, но поради една или друга причина до договор не се стигна, като Георгиева избра да дирижира атаката на "белите". Тя вече направи своя дебют в гостуването срещу Марица, който бе загубен от славистките в първия кръг с 0:3 гейма.