Бодьо/Глимт отново измъчи Рома, късен гол спаси "вълците" (видео)

Рома отново имаше сериозни проблеми срещу норвежкия Бодьо/Глимт в мача между двата тима от Група "С" на Лигата на конференциите. След кошмарното поражение с 1:6 на норвежка земя, тази вечер "вълците" отново бяха близо до загубата срещу този съперник, но късен гол на защитника Рожер Ибаниес спаси водения от Жозе Моуриньо тим в групата на ЦСКА - София. Двубоят на "Олимпико" в Рим завърши без победител - 2:2.

Ола Солбакен ('45+1) и Ерик Ботхайм ('65) реализираха попаденията за гостите, а Стефан Ел Шаарауи и Рожер Ибаниес бяха точни за италианския тим, съответно в 54-ата и 84-ата минути.

Рома изигра срабо първо полувреме, което завърши по най-лошия възможен начин за тима. В първата минута на добавеното време на първата част гостите от Бодьо нанесоха удар на съперника си. Ола Солбакен получи топката от Елиас Хаген и от дъгата на наказателното поле отправи мигновено безпощаден удар към вратата на Руи Патрисио. Португалският страж не успя да стори нищо и топката по порази целта, а "джалоросите" отново се видяха в трудна ситуация срещу норвежкия тим.

След центриране на направилия доста слаб мач Тами Ейбрахам в началото на второто полувреме играч на Бодьо/Глимт игра с ръка, но дузпа за "вълците" не бе отсъдена в тази ситуация. До края на срещата имаше още две ситуации, в които топката срещаше ръка на футболист в жълто в наказателното поле, но без реакция от страна на рефера.

В 54-ата минута Стефан Ел Шаарауи получи подаване от Николо Дзаниоло, нагласи си удобно кълбото в наказателното поле на гостите и с майсторски техничен удар изравни резултата.

В 65-ата минута италианците отново влязоха в ролята на изоставащи в резултата. След центриране отдясно Ерик Ботхайм бе изпуснат в наказателното поле от защитата на Рома и с глава заби топката във вратата на Руи Патрисио - 1:2.

В 74-ата минута Джанлука Манчини уцели греда с глава почти от голлинията след изпълнение на ъглов удар и направи огромен пропуск за Рома, а секунди след това Браян Кристанте също не съумя да порази целта.

Стигна се до 84-ата минута, когато резервата Борха Майорал центрира към Рожер Ибаниес и бразилският защитник стреля с глава от близко разстояние. Руският вратар на норвежците Никита Хайкин изби топката, но тя вече бе преминала голлинията с пълния си обем и това означаваше гол за 2:2.

Опитите на домакините да се доберат до победата в заключителните минути не се увенчаха с успех и Рома заема второ място в класирането в групата със 7 точки. С 8 лидер е Бодьо/Глимт, а Зоря (Луганск) е трети с 6 точки. На дъното е ЦСКА - София с 1 точка.