Реал влезе в историята на ШЛ и излезе на върха в групата си, Бензема и Винисиус отново над всички

Реал Мадрид излезе на върха във временното класиране на група "D" на Шампионската лига, след като постигна втора поредна победа над Шахтьор (Донецк). Този път успехът на тима на Карло Анчелоти бе с 2:1 и дойде далеч по-трудно в сравнение с онова 5:0 в Украйна преди две седмици. Карим Бензема отбеляза и двата гола, първият от които бе под №1000 за Кралския клуб в историята на най-престижното клубно състезание на Стария континент (КЕШ и ШЛ). Реал е първият отбор, който успява да запише подобно постижение. Двете асистенции бяха дело на другия играч в чудесна форма в състава на "белите" - Винисиус Жуниор. Шахтьор се представи много добре и в големи периоди от мача стоеше равностойно на "Сантиаго Бернабеу", но стигна само до един гол, който бе първи за отбора в групите на Шампионската лига през този сезон. Фернандо реализира попадението шест минути преди почивката.

Карло Анчелоти реши да заложи на Лукас Васкес в ролята на дясно крило. Еден Азар и Марко Асенсио останаха на пейката за началото. Карим Бензема и Винисиус бяха титулярите в това атакуващо трио. В останалите линии нямаше никакви изненади.

Изненада имаше и в състава на Роберто Де Дзерби. 20-годишният Михайло Мудрик започна за първи път като титуляр в Шампионската лига. Той бе предпочетен пред Соломон на лявото крило.

Тимът на Карло Анчелоти започна доста силно двубоя. В шестата минута Модрич направи добро двойно с Васкес, след което стреля от около седем метра, но Трубин реагира добре и изби в корнер. Шахтьор отговори подобаващо с удар в гредата на Алан Патрик. Това динамично начало бе увенчано с гол в 14-ата минута, когато Трубин и Марлон сгрешиха фатално пред вратата на гостите. Вратарят подаде на централния бранител, който не успя да овладее добре. Винисиус се възползва и пусна към Бензема, който откри резултата.

Малко след това за втори път Трубин лиши Модрич от гол, спасявайки нов опасен изстрел на хърватина.

Шахтьор обаче не се стъписа от това, че губеше, и опитваше при всяка възможност да атакува. В 32-рата минута гостите имаха втора чудесна възможност, след като Мудрик изведе много добре Фернандо в наказателното поле. Ударът на бразилеца обаче премина встрани.

Смелата игра на украинския тим даде резултат в 39-ата минута, когато Шахтьор стигна до първия си гол в груповата фаза на Шампионската лига през този сезон. Патрик свали с гърди центриране от дълбочина към Фернандо, който изпревари Алаба и стреля от няколко метра под напречната греда.

Отборът на Дзерби дори можеше да стигне до пълен обрат точно преди почивката, но този път Куртоа се намеси блестящо, за да предотврати втори гол на Фернандо.

В 61-вата минута Реал отново излезе напред благодарение на Бензема и Винисиус. Бразилецът направи добро двойно на границата на наказателното поле с Тони Кроос, след което пусна към французина, който стреля в ъгъла за 2:1.

1/4 час преди края Степаненко отправи много хубав изстрел, който обаче профуча на сантиметри от гредата.

В 90-ата минута и Куртоа трябваше да се намесва след удар на Судаков. Реал обаче запази аванса си и вече има девет точки - три повече от Шериф, който по-късно тази вечер приема Интер.