Тухел: Радвам се за Зиеш, но той трябва още да се подобрява

Мениджърът на Челси Томас Тухел похвали футболистите си след победата с 1:0 над Малмьо в Шампионската лига. “Сините” от Лондон не намериха път към мрежата на домакините до почивката, но стигнаха до трите точки с гол на Хаким Зиеш в 56-ата минута.

“Трябваше ни тази победа и съм радостен, че я постигнахме. Имахме голямо предимство в притежанието на топката, но не бяхме достатъчно решителни. След почивката заиграхме с по-голяма интензивност, което беше важно”, каза Тухел.

Хаким Зиеш е отличен футболист, но още има да се развива по отношение на взимането на правилните решения. Харесва ми работоспособността му при играта без топка. Щастлив съм и за него, и за Калъм Хъдсън-Одой”, сподели германецът.

Хавертц направи няколко поредни силни мача. Той винаги се раздава максимално за отбора. В момента е в период, в който не му върви. Ако беше вкарал поне едно от двете положения, които се откриха, щеше да е идеално, но въпреки това съм доволен от представянето му”, обясни Тухел.