Челси направи много пропуски, но и един гол се оказа достатъчен

Първенецът Челси се справи с лекота с Малмьо с 1:0 като гост в двубой от четвъртия кръг на група “Н” на Шампионската лига и с единия крак е в следващата фаза. Успехът означава, че лондончани са сигурни най-малко за третото място, а другите два тима тук са Ювентус и Зенит. За отбора на Томас Тухел това е седма поредна победа във всички турнири. “Сините” създадоха куп положения, но вкараха само веднъж чрез Хаким Зиеш - в 56-ата минута. Отделно Кай Хавертц пропусна два пъти сам срещу вратаря, веднъж това стори и Пулишич, а удар на Тиаго Силва беше избит от голлинията. Шведският шампион не стори почти нищо, като имаше само едно положение и остава на дъното в групата без актив и дори без отбелязан гол.

Тухел отново се довери на Кай Хавертц на върха на нападението, подпомаган от Хаким Зиеш и Калъм Хъдсън-Одой. Рийс Джеймс и Саул Нигес бяха на пейката, където седна и възстановеният Кристиан Пулишич. Американският национал обаче записа около 20 минути в края. Тимо Вернер, Матео Ковачич и Ромелу Лукаку са контузени, Мейсън Маунт е болен, а Н'Голо Канте беше оставен в Англия, защото не е в оптимална форма.

Хърватинът Антонио-Мирко Чолак действаше в атака за Малмьо.

18 Малмьо - Челси

Началото не беше впечатляващо и първата интересна атака дойде чак в 10-ата минута и тя беше пред вратата на Челси, но футболистите е светлосиньо се забавиха и пропуснаха добра възможност за гол. В 16-ата гостите застрашиха Малмьо, но вратарят Далин отрази удар от малък ъгъл на Хаким Зиеш. Секунди по-късно удар с глава на Лофтъс-Чийк за малко да спре в мрежата. В 21-вата последва още един шанс пред Зиеш, но и този път стражът на шведите улови спокойно.

Мароканецът продължи да бъде опасност №1 за Малмьо и в 25-ата ударът му с левия крак се спря в тялото на защитник. След него Кай Хавертц получи 100-процентов шанс в 29-ата минута, но Далин спаси и това. Вратарят се справи после и с изстрел по земя на Маркос Алонсо.

Буквално в последната секунда на редовното време на тази част Чолак засече от въздуха и притесни Едоар Менди, но кълбото излезе в аут. В крайна сметка сигналът за пауза дойде след цели 7 удара на англичаните в очертанията на вратаря.

Челси очаквано натисна още в началото на второто полувреме и в 54-ата Лофтъс-Чийк шутира опасно, но вратаря успя да отрази с гърди. Две минути по-късно обаче вече нищо не можеше да спаси домакините. Хавертц пусна пас към Хъдсън-Одой по дясното крило, а той веднага изведе Зиеш на празна врата с перфектно подаване за 1:0. Това е гол №500 за Челси в евротурнирите.

Клубът от Премиър лийг продължи да води играта и в 68-ата Тиаго Силва почти удвои, но в последния момент ударът му с глава беше избут от голлинията. В 78-ата Хавертц отново се оказа сам срещу стража на шведите, но Далин пак успя да се справи с удара.

В добавеното време Пулишич избяга от защитата на Малмьо, преодоля и вратаря, но после не уцели вратата. Това беше и последното действие в двубоя.

В следващия кръг Челси ще приеме Юве на 23 ноември, а шведите пак ще са домакини, но на Зенит.