Наказаха Рома заради расистки скандирания срещу Златан и Кесие

Дисциплинарната комисия към италианската футболна лига наложи условно наказание на Рома от един мач при затворен "Курва Суд" за срок от една година заради расистки скандирания към футболистите на Милан Златан Ибрахимович и Франк Кесие по време на неделния мач между двата отбора на “Олимпико”, съобщават италианските медии.

Тифози на Рома с расистки обиди към Ибрахимович и Кесие

В доклада на комисията се споменава, че в 35-ата минута на мача целият сектор “Курва Суд” с фенове на “вълците” е скандирал расистки обиди по адрес на Кесие, което наложило предупреждение по звуковите уредби на стадиона. Въпреки това в началото на второто полувреме на няколко пъти е имало расистки скандирания и по адрес на Ибрахимович, идващи от същия сектор. Любопитното е, че именно халфът и нападателят вкараха двата гола за победата на “росонерите” с 2:1 над “джалоросите”.