Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Възходът на Гранада продължава

Гранада вече не е в зоната на изпадащите в Ла Лига. В последния мач от 11-ия кръг отборът на Роберт Морено разгроми с 3:0 като гост Леванте и се изкачи на 14-о място в класирането. Леванте обаче остана на 19-а позиция с едва 6 точки, колкото има и Хетафе. Отборът от Валенсия единствен няма победа през сезона и е допуснал най-много голове - 23.

Първият гол падна още в 7-ата минута и беше дело на Херман Санчес. Той бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране от корнер на Рубен Рочина и с помощта на гредата откри резултата.

Десетина минути по-късно гостите можеха да удвоят преднината си, но Айтор изби силен удар на Хорхе Молина. В средата на полувремето Роберто Солдадо шутира от границата на наказателното поле, но топката мина покрай гредата. В 30-ата минута ветеранът отново се озова на добра позиция и отправи изстрел, но без да затрудни Луис Максимиано.

В 37-ата минута куриозна ситуация пред вратата на Леванте завърши с гол. Няколко футболисти на домакините се засуетиха и не изчистиха топката, а Луис Суарес се ориентира бързо и я прати в мрежата. В края на полувремето съдията Хосе Санчес първо даде дузпа за Леванте, но след това я отмени.

Най-чистото положение за домакините пропусна Енис Барди в 55-ата минута. Малко след това Хорхе де Фрутос също не успя да намали изоставането на Леванте. В 69-ата минута Антонио Пуертас напредна през центъра, преодоля Рубен Везо и с премерен удар реши всичко в полза на Гранада.

За гостите това беше четвърти пореден мач без загуба. В следващия кръг те ще гостуват на новака Еспаньол, а на Леванте предстои визита на Алавес.